Archiwum marzec 2018


mar 26 2018 Czy rzeczy dają nam szczęśćie?
Komentarze: 0
Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie i zadowolenie.
W rozważaniach o jego naturze szczęście najczęściej określane jest w dwu aspektach:
mieć szczęście oznacza:
sprzyjający zbieg, splot okoliczności;
pomyślny los, fortuna, dola, traf, przypadek;
powodzenie w realizacji celów życiowych, korzystny bilans doświadczeń życiowych.
odczuwać szczęście oznacza:
(chwilowe) odczucie bezgranicznej radości, przyjemności, euforii, zadowolenia, upojenia;
(trwałe) zadowolenie z życia połączone z pogodą ducha i optymizmem; ocena własnego życia jako udanego, wartościowego, sensownego.
Są to aspekty rozdzielne.
Według niektórych neurologów, szczęście pozostaje w ścisłym związku z poziomem serotoniny w synapsach jąder szwu, a także dopaminy w jądrze półleżącym oraz endorfin. Jako dowód przytacza się odczuwanie szczęścia pod wpływem substancji dopaminergicznych, serotoninergicznych oraz agonistów receptora opioidowego.
mar 26 2018 Pierwszy wpis
Komentarze: 0

Witam

Pierwszy wpis na moim blogu. Siędze dzisiaj cały dzień przed komputerem i tak sięzastanawiam nad sensem swojego życia. i wreszcie dochodze do takiej rzeczy że mam jedną opinie o tym wszystki a mianowice że należy żyć chwilą jednym dzniem tak jakby nie maiło być jutra. Wartością nadrzędną jest wdzięczność kiedy tylko uda nam się osiągnoć ten poziom zadowolenia że jesteśmy wdzieczni z tego co mamy wtedy dochodzimy do prawdziwego szczęśćia w tym życiu.